Rewolucja jest kobietą

[artykuł będzie uzupełniany w czasie]

Społeczeństwo w Polsce okazało się „beczką prochu”,

a zaostrzenie prawa do aborcji dla kobiet muszących rodzić zdeformowane płody/trupy,

stało się [w październiku 2020 roku] „iskrą” , która zapaliła wybuch buntu społecznego i żądań pod adresem prawicowych fanatyków którzy przejęli władzę w Polsce. Ilość postulatów jest długa, w tym usunięcie od władzy kleru, prawa osób LGBT+, wolność wyboru w rodzaju leczenia fizycznego/psychicznego, czy szczepień, walka z nadużyciami policji i sądów, równość płac kobiet i mężczyzn, zwiększenie świadczeń socjalnych.

Zbuntowane kobiety mają dość i słusznie.

Podczas protestów, słyszeliśmy hasła:

„nigdy nie będziesz szła sama”

i „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Wicepremier rządu Jarosław Kaczyński z partii Prawo i Sprawiedliwość nawoływał do tworzenia bojówek, co prowokowało do eskalacji przemocy i młode kobiety[nastolatki] podczas demonstracji były turbowane, przy różnych reakcjach policji polskiej. Dla obrony kobiet przyjechało trochę aktywistów z niemieckiej „antify”, ale to za mało. Należy tworzyć odziały ochronne na strajkach i wymuszać na policji wykonywanie swoich obowiązków względem podatnika. Tak by żadna kobieta nie została sama. Gdy policja aresztuje i sąd będzie skazywał za protesty, walczyć zbiorczo, wszyscy za jednego. Nie ma litości dla nadużyć władzy, trzeba wszystko dokładnie zabezpieczyć, tak by w przyszłych procesach sądowych polityków, urzędników, policjantów i żołnierzy , był zebrany materiał dowodowy. I skończyć z „grubą kreską”, czyli przedawnieniem za zbrodnie na społeczeństwie. Kto obecnie podnosi rękę na bezbronne kobiety, w przyszłości trzeba mu ją uciąć. Tak by nigdy więcej. Nie chodzi tu o bojówki atakujące kobiety, ale tych którzy dali przyzwolenie na takie działania.

Należy wymagać od Unii Europejskiej i USA/Joe Bidena, stanowczych działań, w stosunku do władz Polski[w tym restrykcje{cięcia/kary} finansowe], bo inaczej są współodpowiedzialne za to, co sponsorowani przez nich prawicowi fanatycy[z partii Prawo i Sprawiedliwość/Konfederacja] wyprawiają w stosunku do protestujących i różnorakich mniejszości czy wykluczonych[w tym biednych kobiet w ciąży z uszkodzeniem płodu i osób LGBT+ , oraz obcokrajowców na przykład czarnoskórych]. Wiadomo że partia Prawo i Sprawiedliwość fanatycznie popierała amerykańskiego niebezpiecznego prezydenta Donalda Trumpa i siała ferment w stosunku do jego konkurenta Joe Bidena i jego partii. Teraz kiedy w 2020 roku nieobliczalny Trump przegrywa najprawdopodobniej wybory i jego sojusznicy są w rozsypce, czas postawić na Joe Bidena i zbudować sojusz wykluczający Prawo i Sprawiedliwość z polityki międzynarodowej. Unia Europejska też jest jawnym wrogiem dla Kaczyńskiego/Dudy/Ziobry, więc prawica bez Trumpa powinna być osaczona politycznie, co należy bezwzględnie wykorzystać. Połowa Polaków nienawidzi Kaczyńskiego i jego sługusów którzy nie mają zarazem poparcia za granicą ,więc każde uderzenie jest cenne i może okazać się skuteczne. Tym bardziej że zarazek korona-wirus osłabił polską władzę finansowo i ta nie ma już co kraść i za co kupować wyborców, więc poparcie będzie topnieć do jakiś 5% twardego elektoratu[kupieni szybko zmienią preferencję , gdy gotówka nie będzie do nich płynąć, a wtedy nie zostanie prawie nikt do obrony „dziada” Kaczyńskiego, jak o nim mówią młodzi].

Powinno się stworzyć międzynarodową fundację zbierającą środki dla biednych Polek, by finansować im aborcję na życzenie za granicą , tak by każda która się zgłosi miała wykonany bezproblemowo i darmowo jakikolwiek zabieg aborcji sobie zażyczy[przez co władza osiągnie efekt odwrotny od zamierzonego]. Sprawić by podziemie aborcyjne działało wyjątkowo sprawnie, w zgodzie z prawem Unii Europejskiej, do której się zaliczamy.

I w taki sam sposób bojkotować inne reżimowe działania prawicowych fanatyków, biskupów i lobbystów korporacyjnych opłacających polityczne marionetki, co prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich i łamania podstawowych praw człowieka.

Praktyka pokazuje że Polka nie ma prawa do swobodnego wyznania , aborcji, dowolności zabiegów medycznych[w tym szczepień dziecka], swobody edukacyjnej i wystarczającego wsparcia socjalnego[szczególnie przy niepełnosprawności czy chorobie].

To są zaniedbania/celowe działania ostatnich 30 lat, za co odpowiedzialność[w przyszłości może karną] ponoszą konkretni ludzie, instytucje i partie, jak

Sojusz Lewicy Demokratycznej[w tym Aleksander Kwaśniewski i Włodzimierz Czarzasty],

Prawo i Sprawiedliwość,

Koalicja[Platforma] Obywatelska[w tym Donald Tusk],

Polskie Stronnictwo Ludowe,

Konfederacja,

Nowoczesna,

kler[w tym szczególnie pan Karol Wojtyła],

szkolnictwo[w tym uniwersytety],

media[w tym TVP, TVN, POLSAT, radio ZET],

prawicowe i neofaszystowskie ruchy.

Dlatego młodzi niech nie będą naiwni i rozliczą do końca tak zwanych „dziadersów”[dziadów].

Pod protesty młodzieżowe podklejają się powyższe partie i inni, by ugrać coś politycznie/ekonomicznie na naiwności młodzieży. Również organizacja „Ogólnopolski Strajk Kobiet” w swej radzie dopuszcza aparatczyków zgniłego układu, a pomija młodych.

Karol Krupiak, 18-letni licealista z Tychów, nagrał hymn protestów „Osiem gwiazd”[w nawiasach wyjaśnienia]:

„miałem na temat milczeć ale w sumie po co 
nie chce być bezczynny jak pierwszy prezydent[Andrzej Duda mówiący na dydelf wirginijski] opos
używacie gazu to my podkładamy bombę
jednym prostym ruchem wam wypowiadamy wojnę (ha)

to był bardzo chory rok w bardzo chorym kraju 
od wirusa po protesty mamy rząd na haju 
chorzy fanatycy pomyleni kłamcy
kiedy atakują ja nie będę stał i patrzył

My jesteśmy młodzi. Mo to pokolenie zet[urodzeni po 1993 roku]
Pokolenie pełne bólu, wkurwienia i łez
My chcemy tu zostać, tutaj w naszym domu
I nie znikać jak z budżetu dziesiątki milionów

My mamy dziadków, co widzieli razem nazizm i komunizm
Teraz chyba nasza kolej, my spłacimy długi
Rząd jest nagle taki grzeczny, tak ich bolą bluzgi[na demonstracjach]
[a]Dobre[bluzgi] te z ich telewizji[TVP], bez pozdrowień Kurski[prezes TVP wybrany przez Prawo i Sprawiedliwość]

Czekaj, jak to było? Kobiety przy garnkach
Poniesiecie konsekwencje także za psychola Czarnka[ministra edukacji i nauki z Prawa i Sprawiedliwości].
Nienawiść jednoczy – to jest właśnie piękno
Kobiety mają gotować, to wam ugotują piekło!

Na ulicach, na balkonach, wszędzie 8 gwiazdek[oznaczających „jebać PIS”]
Pora się pakować, właśnie kończy się wasz czas
Co wy tam bronicie – rodzinę , tradycje?
Jak tradycja trochę inna, to zawsze macie milicję

Boicie się tęczy[symbolu LGBT], prawda panie [prezydencie]Duda?
Waszych domów bronią ludzie z orłem na mundurach
Pan minister zdrowia[Szumowski z Prawa i Sprawiedliwości] kupił nam[za 200 milionów zł fikcyjne] respiratory
A pan Jacek[Sasin] w trosce o nas zrobił nam drogie[jednak nie odbyte] wybory

Siema panie Bosak[z Konfederacji], pana kolej przyszła
Z pana taki wolnościowiec jak ze mnie komunista
„jak[uszkodzony płód po porodzie] umrze, to umrze” – prawda panie Krzysiu[Bosak]?
Oby tylko nie spotkało pana coś takiego w życiu
Wielki narodowiec i Polak walczący
Tacy jak pan też walczyli, to tak zwani Hitlerowcy

Wracając do rządu, on sam, nie wie co zamyka
Tu siłownia, a tu basen, a tu Romana Giertycha

W[arsza]wa i kato[wice], Kraków, Poznań, Tychy
Władza da zakaz, my anarchie na ulicy
Wyznawcy zamachu, miłośnicy spięć
Lepiej odwijajcie folię, bo nam włączają 5G

Świat o tobie nie pamięta
Jesteś do niczego
Dziewczyna odeszła, teraz znalazła innego
I jesteś nieważny, umierasz pomału
Wtedy pomyśl, że w tym kraju istnieje Trybunał Stanu
Ziobro, jaki jesteś, powiedział Stonoga
Wyniszczony system prawny, chyba nic nie trzeba dodać

Tutaj takich ja wy, było wcześniej kilku
Ale nikt nie sprawił, ze mieszkamy w europejskim cyrku
Młode pokolenie, zabieramy głos
Miarka się przebrała, teraz wam mówimy dość
Po was pozostał tylko głośny pisk
Ulice skandują bardzo głośno: Jebać PiS!”[koniec]

26 października 2020 Maja Staśko napisała[fragment]:

„Przepraszam najuprzejmiej, czy mogliby Panowie nie skazywać mnie na tortury? Nie grozić, że będę musiała miesiącami nosić w sobie śmiertelnie chory płód, który kilka godzin po urodzeniu umrze na moich rękach w męczarniach? Czy byliby Panowie tak mili i zdjęli swe ręce najszlachetniejsze z mojego brudnego ciała ? Nie? A to przepraszam najmocniej, nie chciałam urazić. Przepraszam, że zapytałam. To się więcej nie powtórzy. No więc tak już próbowałyśmy. Uprzejmie, rozmową , w studiach telewizyjnych i gazetach. Spokojnie tłumaczyłyśmy, odpowiadałyśmy na wciąż te same pytania, które można sprowadzić do: „Czy kobieta to człowiek?”.

Kościół katolicki odpowiedział sobie na to już dawno, a w czwartek odpowiedziało także polskie państwo. I ogłosiło, że kobieta to jednak nie człowiek. Kobieta to takie coś w stylu inkubatora, ale z dodatkowymi opcjami sprzątania, gotowania i wychowywania dzieci(…)

Z poświęceniem własnego zdrowia i życia mamy iść na kompromis dotyczący naszego ciała, który jest kompromisem pomiędzy mężczyznami z Kościoła katolickiego a mężczyznami w Sejmie. Mamy grzecznie taki kompromis przyjąć i się podporządkować – a wtedy czeka nas nagroda. Jaka? No właśnie nie bardzo wiadomo, pewnie coś po śmierci. Może dlatego prawicowi fanatycy i Kościół katolicki robią wszystko, by nam tę śmierć przyspieszyć.

(…)

Pięć dni temu Trybunał Konstytucyjny zdecydował o tym, że poświęci nasze życie i zdrowie w imię przypodobania się Kościołowi katolickiemu.

(…)Demonstracja to nie jest spotkanie u cioci na imieninach czy kulturalna wymiana zdań. Pozbawianie nas zdrowia i życia to nie żadna opinia, o której możecie podebatować w telewizji. Nie macie prawa dyskutować o tym, czy można nas legalnie torturować, czy nie. To nie podlega dyskusji. Możemy debatować o tym, o ile trzeba zwiększyć podatek dla najbogatszych i wielkich korporacji, a nie czy kobiety mają prawo do życia i zdrowia.

(…)Nie chcemy już prosić. Żądamy. I nie przestaniemy, póki nie wywalczymy wszystkiego. Jesteście z nami lub przeciw nam. Ta wojna toczy się o nasze ciała i to my wiemy najlepiej, jak o nie walczyć. Nie prosimy was o rady ani opinie, więc nie traćcie naszego czasu i ich nie udzielajcie. Wiemy, jak o siebie walczyć – robimy to całe życie. Więc patrzcie i słuchajcie. Grzeczne już byłyśmy. Teraz jesteśmy skuteczne. Trzeba było nas nie wkurwiać.”[koniec]

https://krytykapolityczna.pl/kraj/stasko-komentarz-zakaz-aborcji-protesty/

artykuł

^
^
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

18 listopada 2020 rządowe bojówki policyjne zablokowały i uwięziły protestujące nastolatki i innych w Warszawie[pod siedzibą TVP na placu Powstańców], po czym zaczęło się gazowanie i pałowanie oraz aresztowanie[w tym zatrzymano 17- latka]. Bito pałkami, gazowano i 497 osób zostało wylegitymowanych, skierowano 320 wniosków do sądu i 297 notatek do Sanepidu.

Policja równocześnie wzywała do rozejścia się i blokowała drogi wyjścia[tak że ludzie nie mogli wyjść z blokady a kazano im rozejść się , bo będzie użyta siła] .

Posłanka „Lewicy Razem” Magdalena Biejat będąca na miejscu , po okazaniu legitymacji sejmowej została zaatakowana gazem prosto w twarz, jak opisała: „W momencie, kiedy starałam się przeprowadzić interwencję poselską , nieoznakowany policjant w cywilu strzelił mi gazem w oczy, po czym ukrył się za szpalerem tych umundurowanych”[koniec]

Fragment artykułu z 20 listopada 2020 https://strajk.eu/nadal-nie-wiemy-kto-wyslal-boa-na-protest-kobiet-szef-antyterrorystow-chce-sie-podac-do-dymisji/ :

Kto podjął decyzję o wysłaniu oddziału antyterrorystów na środowy protest[18 listopada 2020] kobiet w Warszawie? To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Na razie wypierają się w tej sprawie: komendant główny policji Jarosław Szymczyk i szef jednostki Biura Operacji Antyterrorystycznych Dariusz Zięba(…)

Źródła „GW” mówią o odgórnym, a więc ministerialnym poleceniu utworzenia „Wydziału Chaos”, czyli jednostki złożonej z funkcjonariuszy BOA[Biuro Operacji Antyterrorystycznych] oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego stołecznej policji nazywanego „warszawskim SPAT-em”, w skład której mieli wejść wyłącznie policjanci sympatyzujący ideowo z władzą – tak aby nie mieli skrupułów(…) Weterani służb mundurowych są wstrząśnięci tym, co się stało w środę.

– Kiedyś tylko bandziorów traktowaliśmy teleskopowymi pałkami.

Nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że można ich użyć w walce z protestującą

młodzieżą i kobietami –

komentuje w rozmowie z „GW” Paweł Wojtunik, b. szef CBA, wcześniej naczelnik w Centralnym Biurze Śledczym.”[koniec]

ze względu na szacunek do czytelnika, akceptuję tylko komentarze zgodne z charakterem tego bloga[proszę czekać nim zatwierdzę , bo nie zawsze jestem w Internecie]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s